OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31.05.2026 r.
- Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.
- Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
- Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe.
- W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00 i o godz. 10.00 w kościele filialnym.
W tę Uroczystość Rocznicę I Komunii św. przeżywać będą dzieci z naszej parafii, które serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę przed wieczorną Mszą św.
O przygotowanie ołtarzy proszę: 1 ołtarz – p. Grażynę Kaniewską, p. Dorotę Wichorską, p. Helenę Krupka, p. Grażynę i Mirosława Węgrzyn, p. Elżbietę i Grzegorza Kyrcz; 2 ołtarz – rodziny p. Łuszczyszyn, p. Andruszewskich, p. Majcher i p. Klica; 3 ołtarz – p. Katarzynę i Leszka Maliga; 4 ołtarz – p. Magdalenę i Wojciecha Węgrzyn; p. Janinę Kazimierowicz, p. Dominikę i Wojciecha Trembeckich, p. Katarzynę Poznalską.
- Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek (4 czerwca) będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
W pierwszy piątek (5 czerwca) będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi (od godz. 17.30). W pierwszą sobotę (6 czerwca) oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
- Za posprzątanie kościoła dziękuję p. Mariuszowi i Annie Nijak, a o przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę proszę p. Grażynę Sura.
- Dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii oraz ofiary na remonty.
- Miło mi poinformować, że po Bożym Ciele, rozpoczną się prace konserwatorskie przy drzwiach kościoła parafialnego. Całkowity koszt prac to 55.965 złotych. Na te prace udało się pozyskać dwie dotacje: 1. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 30.000 złotych, 2. Z UG Długołęka w wysokości 21.030 złotych. Wkład własny parafii 4935 złotych. Natomiast w wakacje kontynuować będziemy prace przy stolarce drzwiowej w kościele filialnym. Koszt tamtych prac to 36.600. Również udało się pozyskać dotację z UG Długołęka na tę inwestycję w kwocie 15.290 złotych.