OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31.05.2026 r.

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.
  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  3. Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe.
  4. W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00 i o godz. 10.00 w kościele filialnym.

W tę Uroczystość Rocznicę I Komunii św. przeżywać będą dzieci z naszej parafii, które serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę przed wieczorną Mszą św.

O przygotowanie ołtarzy proszę: 1 ołtarz – p. Grażynę Kaniewską, p. Dorotę Wichorską, p. Helenę Krupka, p. Grażynę i Mirosława Węgrzyn, p. Elżbietę i Grzegorza Kyrcz; 2 ołtarz – rodziny p. Łuszczyszyn, p. Andruszewskich, p. Majcher i p. Klica; 3 ołtarz – p. Katarzynę i Leszka Maliga; 4 ołtarz – p. Magdalenę i Wojciecha Węgrzyn; p. Janinę Kazimierowicz, p. Dominikę i Wojciecha Trembeckich, p. Katarzynę Poznalską.

  1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek (4 czerwca) będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek (5 czerwca) będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi (od godz. 17.30). W pierwszą sobotę (6 czerwca) oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

  1. Za posprzątanie kościoła dziękuję p. Mariuszowi i Annie Nijak, a o przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę proszę p. Grażynę Sura.
  2. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii oraz ofiary na remonty.
  3. Miło mi poinformować, że po Bożym Ciele, rozpoczną się prace konserwatorskie przy drzwiach kościoła parafialnego. Całkowity koszt prac to 55.965 złotych. Na te prace udało się pozyskać dwie dotacje: 1. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 30.000 złotych, 2. Z UG Długołęka w wysokości 21.030 złotych. Wkład własny parafii 4935 złotych. Natomiast w wakacje kontynuować będziemy prace przy stolarce drzwiowej w kościele filialnym. Koszt tamtych prac to 36.600. Również udało się pozyskać dotację z UG Długołęka na tę inwestycję w kwocie 15.290 złotych.